Prutníčci se u nás zabydleli

 

Pohádkové bytosti po celém Poodří

Prutníček

Jak jste se již mohli dozvědět z jiných zdrojů, dvanáct pohádkových skřítků má již svůj domov v dvanácti objektech po celém Poodří  – Moravském Kravařsku.  Nejsou to jen tak ledajaká místa, kde se usídlily tyto pohádkové bytosti. Tato oblast regionu je protkána spousty zajímavými místy, ve kterých působily mnohé významné osobnosti, je bohatá na přírodní atraktivity i historické objekty a  je protkána bohatou sítí cyklotras a stezkami pro turisty. Můžete se tedy vydat o prázdninách na mnoho výletů a navštívit tak všechny pohádkové bytosti žijící na těchto zastávkách. Do areálu Katovny se nám nastěhovali noví obyvatelé. Skřítci Prutníčci tam přiletěli na vrbových proutcích z oderských lesů. Jejich autorkou je Ivana Vajdová ze Slatiny.
Přijďte se i s dětmi o prázdninách podívat na Prutníčky, můžete se tak zapojit do soutěže „Pohádkového Poodří“ a vyhrát zajímavé ceny.
(Existuje 12 míst s různými skřítky, z nichž stačí navštívit 5, získat 5 samolepek do vandrbuchu, 5 prstových loutek a dítě je tak zařazeno do slosování o pěkné ceny).

 

 

Kde je všude najdete?

U nás v oderské Katovně, bývalém  městském vězení uvidíte  skřítky Prutníčky.

Záchrannou stanici v Bartošovicích obsadil skřítek Kulíšek, jenž  léčí zvířata a stromy, v tamním zámku na malé i velké návštěvníky čeká víla, které se říká Bartošovická Rusalka. Rodný dům J. G. Mendela ve Vražném-Hynčicích obývá skřítek Kulihrášek, vodní mlýn Wesselsky v Loučkách u Oder hlídá Rarášek a  Princeznu Terezku uvidíte ve fulneckém informačním centru a další skřítky, vodníka Puškvorečka a Plamínka, pak v Muzeu obce Albrechtičky a v Muzeu venkovského života a zemědělství ve Skotnici. Svého skřítka Větroplacha bude mít i větrný mlýn ve Spálově. Další kouzelní skřítci, Picmochové, se už zabydleli v Pohádkovém sklepení muzea v Bílovci. Rodinku roztomilých Picmochů tvoří Apolenka, Madlenka, malá Dorotka či Jozífek. Skřítků je tam však mnohem více, sklepení se jimi jen hemží a stačí se pozorně dívat.

Více na stránkách https://www.pohadkovepoodri.cz/

 

Milí človíčkové,

navštivte alespoň pět skřítků na  svých toulkách Poodřím – Moravským Kravařskem. Na každém pohádkovém místě obdržíte samolepku, kterou si nalepíte do svého „Vandrbuchu“.  Vyzvedněte si i Pomocníčka – náš pracovní list, který si můžete vyplnit přímo v expozici a dokreslit doma, či ve škole. Vandrbuch dostanete přímo na pohádkovém místě, nebo v infocentru ve Studénce a v Odrách. Za vyplněný „Vandrbuch“ získáte na pohádkovém místě, nebo infocentru malou drobnost a na konci roku při losování můžete vyhrát třeba ubytování na zámku, figurku některého z nás, či jinou zajímavou cenu.

 

 

Unás v Katovně:

Skřítci Prutníčci

Skřítci Prutníčci v areálu Katovny

Rodinka Prutníčků se u nás hezky zabydlela

Skřítci Prutníčci

Prutníčci létají

Opravdu krásná práce paní Vajdové

 

0.0000000000